Jak chronić psa przed zimnem?

Dlaczego na blogu wnętrzarsko-budowlanym piszemy post o dbaniu o psy? Z prostej przyczyny;) Ci, którzy interesują się tematyką naszego bloga często są też właścicielami pięknych psiaków. I to one często im przeszkadzają w nieskrępowanym buszowaniu po internecie. Dlatego warto choć przez chwilę pomyśleć o ich komforcie w miesiącach zimowych.

 

Pies nie odczuwa zimna. Pies odczuwa zmiany temperaturowe. Z którym poglądem się zgodzimy? Po prawdzie oba zdania są poprawne. Wszystko zależy od warunków, diety i trybu życia.
Pies podwórkowy
Pies, który przeważającą część dnia znajduje się na dworze, jest lepiej przystosowany do zimna. Zwyczajną reakcją psiego organizmu na zmieniającą się porę roku jest zmiana sierści i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Pies w zwyczajny sposób przysposabia się do nowej pory roku. O takiego psa nie musimy się martwić. Jest doskonale przygotowany do niskich temperatur. Bez obaw, nie zmarznie, jeśli w ziemi będzie biegał po dworze i pilnował naszej własności. I tu docieramy do następnej kwestii. Pies potrzebuje aktywności. To tak jak człowiek – jeśli siądziemy na śniegu to zmarzniemy, jeśli idziemy lub biegniemy to może być nam nawet gorąco. Pamiętajmy więc żeby nasz psiak miał dużo ruchu.

Pies domowy
A co można rzec o psach przebywających razem ze swoimi właścicielami w domach? Takie psy egzystują w takich warunkach jak my. Jaki można wyciągnąć z tego wniosek? Mechanizmy pojawiające się w organizmie psa domowego będą zaburzone. Pies może nawet nie zmienić sierści na zimę. Co w takiej sytuacji można zrobić? A co my robimy gdy jest chłód? Dbamy o właściwy ubiór. tak samo w przypadku psa takie działanie będzie bardzo mądre. W sklepach zoologicznych można zakupić odpowiednie ubranko dla psa. Przekonamy się, że pies z większą radością będzie wychodził na spacery i spędzał na nich więcej czasu. Z pewnością każdy rozumie, że samo ubranko nie wystarczy jeśli pies nie będzie miał ruchu – musi biegać i się bawić.

Odpowiednia dieta
W zimie ważna jest odpowiednio dobrana. Nieprzeciętne znaczenie ma ona w przypadku psów, które są mocno aktywne lub takich które całe dnie spędzają na dworze. Pies w zimie zużywa więcej energii musi więc być ona uzupełniana właściwą dietą. Można kupować gotowe karmy suche lub mokre dla psów aktywnych.

Rozmyślajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach zimą;)