Tapety dekoracyjne – dlaczego tak popularne?

Tapety ścienne to nieodłączny element aranżacji wnętrza. Wielu z tych, którzy remontują swoje mieszkania lub domy decyduje się na wytapetowanie jednej ze ścian salonu, przedpokoju lub sypialni. Bardzo często tapeta gości na ścianach w pokojach dziecięcych. Dlaczego tapety są tak popularne?

Tapety dekoracyjne to prosty sposób na stworzenie konkretnego klimatu we wnętrzu domu. Koniczyna marokańska, ornamenty, pasy, kwiaty, wzory geometryczne, miasta – to motywy które mogą zagościć na ścianie i stać się motywem przewodnim aranżacji całego pomieszczenia.  Oto kilka przykładów:

 

 

Pokój dziecka wytapetowany wzorami zaczerpniętymi z ulubionych bajek to doskonały sposób na dostosowanie wnętrza do upodobań jego mieszkańca.  Czasem może nam brakować pomysłu na wystrój salonu lub sypialni. Wówczas przejrzenie propozycji tapet ściennych w sklepach internetowych może nam dać natchnienie i inspirację do kreatywnego podejścia do aranżacji. Ci, którzy jeszcze nigdy nie tapetowali pokoju mogą być mocno zaskoczeni ilością propozycji jakie otrzymujemy od producentów tapet dekoracyjnych.

Wybór tapet dotyczy także rozpiętości cenowej – możemy kupić tapetę za 40 zł za rolkę lub za 900 zł. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych oraz upodobań. Warto też wziąć pod uwagę trwałość. Jeśli chcemy żeby tapeta przez ładnych parę lat pięknie i w niezmienionym stanie prezentowała się na ścianie, to warto zainwestować w nieco droższe tapety, które można umyć i które nie tracą kolorów pod wpływem promieni słonecznych.

Podsumowując: tapety już kilka lat temu wróciły do łask i nie zamierzą się wycofać z naszych domów. Patrząc na oferty sklepów z tapetami można być pewnym, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.